Instagram Pinterest Youtube

Kompānijas vēsture

Kompānijas vēsturenospiediet, lai palielinātu

2015

Autorsērija “10°”, ko radīja dizainers Krištofs Nosāls, starptautiskajai mākslinieku un dizaineru sabiedrībai ļāva noprast, ka ar preču zīmi RAVAK ir jārēķinās. Esam vienīgie Čehijā, kuru vannas istabas sērija savā kategorijā ieguva prestižo Eiropas “Red Dot” 2005. gada apbalvojumu par inovatīvu dizainu.

2014

Pakāpeniski ienākam luksuspreču segmentā, RAVAK sortimentu papildina pirmā brīvi novietojamā vanna (“Freedom”). Radošas, ar vienkāršām formām, pilnas emociju un tādas, kas dod brīvību izvēlēties jaunu vannas tipu – tādas ir vannas priekšrocības, kas pārliecina klientus.

2013

Tiek sperts liels solis attīstībā – RAVAK sortimentu papildina pirmie izstrādājumi no sērijas “Chrome” – nākotnē plašākā sērija tirgū. Autora Krištofa Nosāla radītie elementi apvieno diskrētu ovālu formu un vienkāršas mūsdienīgas formas jaukā minimālisma risinājumā, kas ir piemērots katrai modernai vannas istabai un ietver visu, kas nepieciešams vannas istabai un tualetei.

2010

RAVAK piedāvā maisītāju sortimentu. Pirmās piedāvātās ūdens maisītāju sērijas bija “Suzan”, “Rosa” un “Neo”, bet šodien tiek piedāvātas četras modeļu sērijas, kas ir sadalītas pēc to montāžas veida. Maisītāji ir izgatavoti no kvalitatīviem materiāliem, ar piecu gadu garantiju un vienmēr uzticamu un pieejamu tehnisko apkopi.

2009

Īstenojot plānoto stratēģiju, piedāvājām kompleksos vannas istabas risinājumus – tādā veidā radās jauns segments – vannas istabas mēbeles. Atšķirībā no citiem tirgū piedāvātajiem produktiem, savos produktos izmantojam speciālu dziļo impregnēšanu (AMT – AntiMoistureTreatment) un autordizainu, kura īpašā koncepcija ir veiksmīgi pieskaņota Krištofa Nosāla radītajām vannām un izlietnēm.

2005

Uzsākot sadarbību ar jauno dizaineru Krištofu Nosālu (Kryštof Nosál), tobrīd vēl Lietišķās mākslas fakultātes Prāgā studentu, tika radīta vanna “Evolution”, kas kļuva par revolucionāru robežu starp bijušo un jauno RAVAK produktu sortimentu. Vanna “Evolution” ar savu oriģinālo formu piesaistīja Čehijas dizaina centra profesionālās žūrijas locekļu uzmanību un uzvarēja gada produkta nominācijā.

2004

Viens no populārākajiem un visvairāk kopētajiem mūsu izstrādājumiem, kas tirgū ir jau kopš 2004. gada – atlokāmais sēdeklis “Ovo”, kurš sākotnēji tika radīts tikai dušas kabīnēm, taču, pateicoties populārajiem piedāvātajiem dizaina variantiem, tas tiek pielāgots interjerā un eksterjerā. Tā atšķirības zīme ir uzticamība, maksimāla nerūsējošā tērauda korpusa izturība, vienkārša montāža un praktiska iespēja pielocīt pie sienas. Lai ar savu dizainu sēdeklis apmierinātu katra gaumi, sākotnējai ovāla formai pakāpeniski pievienojās arī modernas kvadrātveida formas. 2004. gadā RAVAK uzsāka sadarbību ar vadošo čehu dizaineru, dizaina inovāciju, izlietņu un lieto materiālu vannu Evolution un BeHappy autoru Krištofu Nosalu.

2000

2000. gadā uzņēmums uzsāka sadarbību ar austriešu uzņēmumu Design Storz, kas pazīstams ne tikai ar savu darbību automašīnu attīstības jomā, bet darbojas arī dažādu patēriņa preču dizaina nozarē. Par kopīgās sadarbības rezultātu kļūst tādi veiksmīgi izstrādājumi kā dušas kabīne Whitewater, vannas Avocado, LoveStory, Magnolia un 2009. gada jaunums – vanna XXL. 

1998

1998. gadā tika uzsākta akrila vannu ražošana. 1999. gadā RAVAK izstrādāja oriģinālu vannu Rosa, kas kļuva par populārāko vannu Eiropā un ieguvusi vairākas prestižas balvas starptautiskajās izstādēs. Milzīgie panākumi produktu attīstībā veicināja uzņēmuma RAVAK pievēršanos praktiskumam un dizainam. Tajā pašā gadā tirgū nonāca arī hidromasāžas sistēmas, kas piemērotas lielākai vannu daļai.

1997

1997. gadā uzņēmums sāka ražot elitāras dušas kabīņu sērijas ar stikla virsmas AntiCalc pārklājumu. 1996. – 1997. gadā RAVAK sāka eksportēt uz ārzemēm. Pirmās ārvalstu aktivitātes sāka attīstīties Slovākijā, Vācijā, Krievijā un Polijā, tad Moldovā, Baltijas valstīs un Ukrainā. Turpmākajos gados RAVAK savu darbību paplašināja citās Eiropas un Āzijas valstīs, tostarp, AAE, Spānijā, Latvijā, Ķīnā, Rumānijā, Kazahstānā. Šobrīd RAVAK ir vairāki meitas uzņēmumi ārvalstīs un tā preces tiek eksportētas uz vairāk nekā 50 Eiropas, Āzijas un Āfrikas valstīm.

Dibināšana

Čehijas ģimenes uzņēmumu RAVAK 1991. gadā nodibināja Varekovu un Kreisovu ģimene, kas līdz šim laikam aktīvi vada uzņēmumu, kurš ir kļuvis par vienu no lielākajiem vannas istabas aprīkojuma ražotājiem Čehijā. Sākotnējo produktu sortimentu veidoja dušas kabīnes un dušas paliktņi, kas tika ražoti pēc Francijas uzņēmuma licences. 1993. gadā RAVAK investēja ražošanas attīstībā un pēc gada prezentēja dušas kabīņu sēriju “Supernova”, kas izgatavotas pēc patentētas tehnoloģijas. Līdz pat mūsdienām “Supernova” lietotāji to uzskata par uzticamāko dušas kabīni tirgū.